Jak zabezpieczyć nasze włosy przed siwieniem - poznaj prawdę

Wstępne objawy łysienia są przewaznie ignorowane. Znaczne wypadanie włosów spowodowane bywa nieodpowiednią pielęgnacją, niepełnowartościowym odżywianiem oraz spadkiem podstawowych mikroelementów, nerwami a nawet porami roku.

Na łysienie narażone są panie w ciąży i okresie poporodowym, co również ma związek z regulowaniem poziomu hormonów w organizmie.

Przewaznie w takich problemach kobiety sięgają po dostępne preparaty wspomagające i regenerujące włosy. Nie pamiętają natomiast o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, farbowania a nawet prawidłowego oczyszczania skóry głowy. Czysta skóra lepiej przyjmuje te substancje zewnętrzne, które mają przywrócić urok włosów i mobilizować ich porost w miejscach, w których utrata jest największa. Niestety tegotypu płyny należy stosować regularnie przez parę miesięcy, żeby efekt mógłbyć zauważalny. A więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by zadowalać się bujną czupryną, błyszczącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.Zanim na własną rękę zaczniemy testować takie środki trzeba upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w prawidłowym stanie i nie ma kolejnych stanów chorobowych, jakich objawem może być wypadanie włosów.

Należy pamiętać o regulowaniu stanu mikroelementów od środka, korzystając z preparatów przepisanych przez specjalistę. O ile kontrolowanie stylu życia, odżywiania, wspomagania i mniej stresowe życie umożliwiają ograniczyć utratę włosów spowodowane tymi czynnikami, to w odniesieniu do poważnych zmian chorobowych konieczne są rozpoznanie i leczenie specjalistyczne. Może ono okazać się czasochłonne i złozone..